fbpx

Sisemise kompassi enesearenguteekonda ettevalmistades käisin metsas jalutamas ja mulle meenusid hiiglaslikud punased puud – ranniksekvoiad – mis kasvavad USA läänerannikul. Need maailma suurimad puud kasvavad üle 100m pikaks. Samuti on nad pikima elueaga olendid siin planeedil. Mul on olnud au kohtuda üle 2000 aasta vanuste hiiglastega. Olen saanud pugeda nende sülle ja tunnetada nende igavikulist energiat ja tarkust.

Sekvoiad kasvavad enamasti ringis. Nende juured ei lähe väga sügavale maa sisse, aga on põimunud oma hõimlaste juurtega – nii nad hoiavad üksteist püsti ja peavad omavahel sidet.

Sekvoia metsad on koduks paljudele erilistele taime- ja loomaliikidele. Lisaks sellele on neil siin planeedil üks väga tähtis missioon täita – sekvoia metsad on ühed olulisimad kliimamuutuse vastu võitlejad, töödeldes hiiglaslikes kogustes süsihappegaasi.

Need maiesteetlikud puud, kes üksteist toetades kasvavad ning täidavad siin maailmas väga olulist rolli, võiksid olla meile koos kasvamise teekonnal inspiratsiooniks ja eeskujuks.