fbpx

KAUGTÖÖ JUHTIMINE

Veebiseminar juhilt juhile

Praktilises töötoas jagavad Eesti juhid järele proovitud praktikaid ja kogemusi, kuidas kaugtöö juhtimine oma meeskonnas oleks kõige tõhusam.

Töötame juba terve aasta olukorras, kus kogu meeskonnatöö ja juhtimine tuleb ära teha distantsilt. Juhtide jaoks on see olnud eriti keeruline väljakutse, sest lisaks kriisiga hakkamasaamisele on tulnud kohandada ja ümber mõtestada ka oma juhtimisviis. 

Töötoas keskendume kaugjuhtimise eripäradele ning oma isiklikku kogemust kaugtööd tegeva meeskonna juhtimisest jagavad viis erineva taustaga juhti:

Aive Uus kaugtöö juhtimine veebiseminar

Aive Uus (Concise)

Noor, julge ja särav juht, Aive Uus, juhib tarkvaraettevõtet Concise. Aive armastab inimesi ja tehnoloogiat ning tal on imeline võime need kaks nii koos tööle panna, et pole muud öelda, kui: "Vau!".

Aive endast: "Olen ligi 20 aastat töötanud tiimidega tarkvaraarenduse valdkonnas. Täna juhin 100-inimesega ettevõtet, mis kasvab jätkuvalt – pea igal nädalal liitub mõni uus töötaja. Armastan väljakutseid ning lahenduste leidmist kiirelt muutuvas maailmas. Uurin ja arendan ennast pidevalt, et hoida ettevõtte struktuur lamedana ja koostöö efektiivsena. Mulle meeldib katsetada uusi tööriistu ning praktilisi võtteid, sest nõnda õpin kõige kiiremini. Hindan julgust, ausust ning entusiasmi ning soovin luua töökeskkonda, kus töö pakub inimestele rõõmu."

Aive eestvedamisel saab seminari käigus kogeda ka, kuidas töötab üks hea retro. Retro on tehnoloogiamaailmast tulnud juhtimistööriist, mis aitab meeskonnal ühiselt kogemustest õppida, et seeläbi tulevikus veelgi paremini õnnestuda.

Valter Kungla jagab oma kogemust kaugtöö juhtimisel

Valter Kungla (Twilio)

Kogemusi rahvusvahelise tiimi juhtimisest üle riigipiiride ja erinevate ajavööndite jagab Valter Kungla, kes juhib täna IT inseneride tiimi tarkvaraarenduse firma Twilio.

Valter endast:
"Alustasin oma tööalast karjääri 17 aastasena Viru hotelli garderoobist, seejärel leidsin ülikoolis kire infosüsteemide vastu. Pärast kümmet aastat pingutusi arvutil märkasin, et inimolemuse ja suhete arengud on minu jaoks veelgi huvitavamad. See huvi juhatas mind meeskonna juhi ja hijem ka arendusjuhi ametikohtadele erinevates rahvusvahelistes ettevõtetes nagu Pipedrive ja Twilio. Ühtlasi olen juba neljandat aastat õppimas Moreno keskuses coachingu ja supervisiooni eriala ning olen saanud õpitud teadmisi elulistes väljakutsetes kasutada. Sama ajal olen armastav abikaasa ja kahe armsa nooruki isa."

Valterit inspireerib Buddha mõte:
„Elu on teekond – ära näe vaeva, et jõuda kindlasse sihtpunkti, vaid naudi oma teekonda – peatu, avasta ja õpi, mine oma mugavustsoonist välja ja sukeldu tundmatusse, sest vaid nii leiad imesid, mida ei oleks suutnud isegi ette kujutada ja sa oled alati õnnelik.“Jagan ühte Buddha mõtet, mis mind inspireerib:
„Elu on teekond – ära näe vaeva, et jõuda kindlasse sihtpunkti, vaid naudi oma teekonda – peatu, avasta ja õpi, mine oma mugavustsoonist välja ja sukeldu tundmatusse, sest vaid nii leiad imesid, mida ei oleks suutnud isegi ette kujutada ja sa oled alati õnnelik.“

Kadri Lees jagab oma kogemust kaugtöö juhtimisel

Kadri Lees (Tartu Linnavalitsus)

Oma vaadet suure avaliku sektori organisatsiooni kaugtööle ülemineku kogemusest ning selles protsessis oma tiimi ja kogu organisatsiooni kommunikatsiooni juhtimisest Kadri Lees, Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juht.

Kadri endast ja oma tööst: "Olen Tartu linnavalitsuse avalike suhete tiimi juhtinud pisut üle kahe aasta. Selle 15-liikmelise meeskonna ülesandeks on hoolitseda Tartu linna turunduse, välissuhete, maineürituste ja kommunikatsioonitegevuste eest, mh kuulub meie vastutusvaldkonda ka kogu organisatisooni sisekommunikatsioon ning kriisikommunikatsioon. Meie tööpõld on mitmekesine ning väljakutseid täis – Tartu linnavalitsuses on kokku 14 väga eriilmelist osakonda ca 350 töötajaga. Kui juurde arvestada ka kõik linnaga seotud allasutused, siis paisub see number tuhandetesse. Eriti põnev ning uusi väljakutseid täis on olnud meile koroonaviiruse pandeemiaga seotud aeg, mil meie organisatsioonile küllaltki uudne ulatuslik distantstöö ning fookuse suundumine tavapärastelt tegevustelt kriisikommunikatsioonile, on sundinud üle ja ümber mõtestama nii juhtimisega seotud praktikad kui ka organisatsiooni sisekommunikatsiooni tervikuna."

Heidy Roosimägi jagab oma kogemust kaugtöö juhtimisel

Heidy Roosimägi (Statistikaamet)

Millised on kaugtöö rõõmud ja väljakutsed riigisektoris ja kuidas juhtida tiimi, kus ealine mitmekesisus varieerib 20st 80ni, seda tuleb meiega jagama Statistikaameti Rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juht, Heidy Roosimägi.

Heidy endast:
"Olen oma karjääri jooksul valdavalt töötanud avalikus sektoris, kuna mind on motiveerinud soov pingutada selle nimel, et tuua ka siia sektorisse värskust ning avatumat lähenemist. Erasektoris töötades tegelesin peamiselt avaliku sektori strateegilise nõustamisega, avastades ajapikku, et minu tugevus ei ole niivõrd valdkonna spetsiifika tundmine kui spetsialistidele keskkonna võimaldamine. Nii olengi täna siin, riigisektoris ja juhi rollis.
Inimeste distantsilt juhtimisega olen väga tihedalt kokku puutunud eelkõige viimased kolm aastat - meie meeskonnas on ligi 30 inimest, esindatud on kõik põlvkonnad ning paikneme kolmes eri linnas. Mina usun, et juhtimine on juhtimine, distantsi puhul tuleb Sul juhina olla teadlikum ja lihtsalt teatud tegevustele veelgi rohkem rõhku panna. Juhtimine ringi kõndides peab töötama ka distantsilt - meeskond ei asu ainult seal, kus paikneb juht. Minu võtmesõnadeks on "meie" ja "aitäh"."

Merike Kull jagab oma kogemust kaugtöö juhtimisel

Merike Kull (Tartu Ülikooli Liikumislabor)

Seminarile toob kontori-inimeste jaoks "kastist väljas" või "toolilt püsti" mõttelaadi Merike kull, kes on Tartu Ülikooli liikumislabori juht ja terviseteadlane. Merikese südameteemaks on liikumine ja liikumise propageerimine. Tänu temale on saanud kõnnikoosolekud osaks mitme meie tiimiliikme töörutiinist, mida ka oma klientidele rõõmuga edasi levitame.

Liikumislabori põhifookuses on haridusuuenduse ellukutsumine, kus liikumine kujuneb koolipäeva loomulikuks osaks. Selleks on käivitatud programm Liikuma Kutsuva Kool, mille raames on välja töötatud hulk tööriistu ja meetoodikaid, mis võimaldavad tuua liikumise koolitundidesse, vahetundidesse ja ka koduõppesse. Tänase seisuga on programmiga liitunud 148 kooli üle Eesti.

Uurime seminaril, kas ja kuidas saaks mõningaid koolis rakendatavaid liikumist soodustavaid ided kasutada ka tööjuures ja kodukontoris, sest liikumine on hea nii kehale kui vaimule ning täiskasvanute elus on sellest tihtipeale rohkemgi puudust kui lastel.

Merike endast ja oma tööst:
"Kaugjuhtimine on meie töökorralduses toonud kaasa olulisi muutusi. Varasemalt asus kogu liikumislabor ühes majas, nüüd aga kodukontorites üle Eesti. Teismoodi töökorraldus on õpetanud uusi oskusi ja aidanud välja arendada ka selliseid lahendusi, mida saab kaasa võtta kui sundolukord kaugtöö näol läbi saab. Eraldi väljakutseks kaugtööl ja -juhtimisel on olnud meeskonna heaolu ning meile omase liikumist toetava töökorralduse jätkamine „ekraaniajastul“."

Veebiseminar Kaugtöö juhtimine on Sulle, kui otsid vastuseid küsimustele:

  • Mis on eduka kaugtöö juhtimise alustalad?
  • Kuidas tekitada ja hoida meeskonnatunnet distantsilt?
  • Kuidas tagada kaugtöö puhul tulemuslikkust?
  • Kuidas korraldada infoliikumist?
  • Milliseid nippe juhid kasutavad, et pidada tõhusaid veebikoosolekud?

Töötoas on sul võimalik küsida esinejatelt just neid küsimusi, millele hetkel vastuseid otsid ning vahetada mõtteid teiste juhtidega.

Lisaks avaneb võimalus teha läbi üks põnev retro. Retro on tehnoloogiamaailmast tulnud juhtimistööriist, mis aitab meeskonnal ühiselt kogemustest õppida, et seeläbi tulevikus veelgi paremini õnnestuda. 
Töötoa moderaatoriks on coach, treener ja organisatsioonipsühholoog Maarika Lember.

Lisainfo sündmuse kohta Facebooki kutse arutelu lehel

Veebiseminar Kaugtöö juhtimine toimub reedel, 30.04 kell 9.30-12.00.

Osalustasu on 49 eur.

Hind sisaldab käibemaksu. Töötuba toimub virtuaalselt.

Registreeru:

info@sunergos.ee

Sunergos 2021