fbpx

8-nädalane stressivähendamise kursus

Mindfulness Based Stress Reduction

AVATUD ON REGISTREERIMINE UUE AASTA ONLINE GRUPPIDESSE
Paindliku lahendusena oleme loonud võimaluse osaleda kursusel kas hommikul või õhtul!  

Kas teadsid, et vaimse tervise probleemid on kogu maailmas võtmas hirmuäratavaid mõõtmeid ja Covid suurendas depressiooni, ärevushäirete jt psüühikahäirete numbreid veelgi? 

2021-2022 aastal läbi viidud Eesti rahvastiku vaimse tervise uuringu (https://www.tai.ee/et/rvtu) andmed viitavad vaimse tervise probleemide ulatuslikule levikule Eesti rahvastikus. Enesekohaste hinnangute põhjal oli depressioonirisk neljandikul (27,6%) ja üldistunud ärevushäire risk igal viiendal (20%) täiskasvanul. Mõlema näitaja puhul eristusid riskirühmana noored täiskasvanud (18–24-aastased), kellest ärevushäirete riskis oli 37,2% ja depressiooniriskis 56,2%. Pooltel vastanutest esines somaatilisi kaebusi ja traumaatilisi elusündmusi.

Tuleb märkida, et vaimse tervise probleemide sage esinemine enesehinnanguliste näitajate põhjal ei ole Eesti eripära, vaid on võrdlemisi tüüpiline tulemus sellelaadsetes uuringutes ka mujal, sh eriti pandeemia ajal (nt Ettman jt, 2020). Kusjuures erinevalt viirushaigustest, lõhuvad psüühikahäired inimese elu pikkadeks aastateks.

👉 Hea uudis on aga see, et paljud vaimse tervise hädad on ennetatavad ning iga inimene saab ise oma vaimset tervist hoida ja edendada.

Selleks, et toetada Sind sellel teel, kutsume Sind osalema maailmas enim uuritud 8-nädalases teadvelolekupõhises stressivähendamise kursusel MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), mille originaalprogramm on 2022.a. sügisest esmakordselt kättesaadav ka Eestis kohapeal.

Kursus on Sulle, kui soovid:
 • tööriistu, mis aitaksid sul teadlikumalt oma stressi juhtida
 • vähendada pidevat „kiire on ja aega ei ole“-tunnet
 • leevendada kurnatust, ärevust, ärritust või üksindustunnet
 • muuta oma harjumuspäraseid reaktiivseid mustreid
 • olla paremas kontaktis iseenda sisemiste ressurssidega
 • parandada oma tähelepanu ja keskendumisvõimet
 • tunda end keerulistes suhtlusolukordades tasakaalukamalt
 • magada paremini ja kogeda lihtsalt rohkem elurõõmu

See stressi ja ärevuse leevendamiseks mõeldud hariduslik kursus on enim tunnustatud ja teaduslikult uuritud teadveloleku programm maailmas. Programm on loodud Dr. Jon Kabat-Zinni poolt Mindfulnessi Keskuses Massachusettsi Ülikooli juures ja seda on üle maailma kasutatud juba üle 40 aasta. Programmi tulemuslikkust stressi, depressiooni ja ärevusega toimetulekul kinnitavad tänaseks tuhanded tõenduspõhised uuringud.

MBSR on kergesti õpitav protsess, mis sobib kõigile inimestele sõltumata nende taustast, vanusest ja uskumustest. Sisuliselt seisneb programm teadveloleku kasutamises heaolu parandamise nimel. 

 

Pikaaegsed uuringud näitavad, et enamus inimesi, kes MBSR-i kursuse läbivad, kogevad:

 • paranenud enesehinnangut
 • suurenenud võimekust lõdvestuda
 • rohkem energiat ja entusiasmi
 • paremat kroonilise valuga toimetulekut
 • paremat oskust tulla toime nii lühi- kui pikaajaliste stressiolukordadega

Kursus koosneb kaheksast 2,5h pikkusest ONLINE kohtumisest ja ühest füüsilises asukohas toimuvast praktikapäevast. Läbi juhendatud praktikate, meditatsioonide, grupivestluste ja koduste harjutuste saad sa selgeks teadveloleku baaspõhimõtted ja tehnikad, mille tulemusena oled võimeline kokku panema oma isikliku koduse praktika, mis toetab sind ka peale kursuse lõpetamist.

UUED ONLINE GRUPID TEISIPÄEVITI!

Hommikune: kl 9:30-12:00
Õhtune: kl 18:00-20:30

8-nädalane kursus alustab T 24.01.2023 ja sisaldab:

 • Kokku 8 juhendatud kohtumist teisipäeviti, 2,5 tundi korraga
 • Lisaks ühte ühist 6-tunnist praktikapäeva füüsilises asukohas Tallinnas
 • Iganädalasi koduseid harjutusi praktika süvendamiseks
 • Juhendaja personaalset tuge e-posti või telefoni teel kohtumiste vahepeal
 • Võimalik jätkata koospraktiseerimist peale kursuse lõppu

Ajakava 24.01-21.03.2023:

T 24.jaan (2,5h)

T 31.jaan (2,5h)

T 07.veebr (2,5h)

T 14.veebr (2,5h)

T 28.veebr (2,5h)

T 07.märts (2,5h)

L 11.märts 10.00-16.00 (6h) – ühine praktikapäev

T 14.märts (2,5h)

T 21.märts (2,5h)

Asukoht:

8 kohtumist, korraga 2,5h @Zoom
1 praktikapäev 6h füüsilises asukohas Tallinnas (võimalus  osaleda ka online’is) 

Osalustasu 395 eurot (firmadele lisandub käibemaks)

REGISTREERU kohe ja kindlusta oma koht! 


… ja jaga kursuse infot ka oma tuttavatele!

Kursuse läbiviija

Haide Antson on MBSR programmi sertifitseeritud juhendaja ja ise pikaaegne praktik. Lisaks on ta psühholoog, pereterapeut, psühhodraama grupijuht, suhtlemistreener. Üle 20 aasta on ta töötanud juhtide ja meeskondade arengutreenerina. Viimastel aastatel on põhiteemad olnud seotud vaimse tervisega – stressijuhtimise, emotsionaalse vastupidavuse arendamise ja läbipõlemise ennetamisega.

Kursus on sobilik nii alles alustavatele kui juba kogenud praktiseerijatele!

Kursusele on oodatud kõik enesearengust huvitatud inimesed, sealhulgas teiste inimestega töötavad spetsialistid (nt tervisetöötajad, psühholoogid, psühhoterapeudid, coachid, mentorid), organisatsioonide juhid ja personalijuhid, ka teised teadveloleku ja jooga õpetajad.

Tule, et õppida:

 • erinevaid hingamist ja kehatunnetamist kasutavaid teadveloleku praktikaid, et osata hoida oma tähelepanu käesolevas hetkes;
 • mõistma stressi füsioloogiat ja kuidas oma meeleolusid ise reguleerida – nii oled võimeline väljakutsuvates olukordades lõdvestuma ning ise oma reaktsioone valima;
 • märkama muretsemise ja ennast kritiseerivaid mustreid, mis tihtipeale tekitavad vaid stressi juurde – nii saad luua endaga uue suhte, mis põhineb aktsepteerimisel ja lahke olemisel;
 • arendama kohalolekul põhinevaid suhtlemisviise ja muutma nii suhteid oma elus tähendusrikkamateks;
 • enda jaoks looma ja kasutama praktilisi enese eest hoolitsemise harjumusi, mis suurendavad su emotsionaalset vastupidavust ning mille tulemusena oskad elust tervikuna tunda järjest kasvavat rõõmu ja tänu.

Tule treeni oma stressijuhtimise ja teadveoleku muskleid ning õpi suurendama rahu ja rõõmu oma elus!

info@sunergos.ee

Sunergos 2022